top of page

"Bulut teknolojileri tüm şirketler için erişilebilir ve kolay yönetilebilir hale getiriyoruz."

Bircan Özbaş

Managing Director at Dorabase

Hakkımızda

Dorabase, İstanbul ve Ankara'da bulunan veri merkezleri bünyesinde sunucu barındırma, fiziksel sunucu ve bulut sunucu kiralama gibi hizmetler sunmaktadır. Küresel iş ortaklarıyla birlikte, dünyada 100'e yakın ülkede 1.500+ PoP noktasında CDN, cloud DNS, WAF, DDoS koruma gibi bulut tabanlı hız ve güvenlik servisleri ve yönetilen servisler kapsamında sistem, network ve veritabanı performans izleme, iyileştirme ve yönetimi hizmetleri sunarak firmaların dijitalleşmesine katkı sağlamaktadır.

Veri merkezi hizmetleri ve bulut tabanlı servislere ek olarak, alan adı, SSL, web hosting, Google Workspace gibi ürünlerin de tek tedarikçiden temin edilmesini sağlayan Dorabase, sektörde one-stop-shop olarak konumlanmaktadır. Dorabase'i sektördeki diğer firmalardan ayıran en temel özellikleri, (1) süreçlerin yönetimindeki dinamizmi, hızı ve sağladığı kolaylıklar, (2) müşteri yönetimindeki mükemmeliyetçi yaklaşımı, (3) müşterilerine hesap verebilir bir firma olmasıdır.

Kurulduğu 2008'den beri Türkiye'de internet ve teknoloji girişimciliğinin gelişimine destek olmayı sürdüren Dorabase'in bugüne kadar desteklediği girişimler arasında özel sermaye yatırımları alıp yurt dışına açılmış girişimler bulunmaktadır.

Bugün 3.000'den fazla KOBİ, e-ticaret firmaları, start-uplar, finans / sigorta / telekomünikasyon gibi regülasyona tabi sektörlerde faaliyet gösteren firmalar, kamu kurumları ve büyük ölçekli şirketler iş sürekliliği ve mükemmel müşteri deneyimi için Dorabase'i tercih etmektedir.

bottom of page