top of page

Yurt dışında yerleşik şirketlerden aldığınız bulut tabanlı hız ve güvenlik servislerini Dorabase'e taşıyarak maliyetinizi %50'ye varan oranda düşürebilir, hızınızı %30'a varan oranda yükseltebilirsiniz.

Avantajlar

Dorabase'e Geçiş Yapmanın Size Sağlayacağı 3 Temel Avantaj

One

Türk Lirası ile fiyatlandırma

Yurt dışında yerleşik şirketler sadece Amerikan Doları ile fiyatlama yaparken, Dorabase ile her 12 ayda bir revize edilen Türk Lirası fiyatlarla çalışma imkanınız bulunmaktadır. Ek olarak, diğer şirketler CDN servisi için kıtalara göre farklı fiyatlar uygularken (örnek: Google Cloud CDN fiyatları, AWS CloudFront fiyatları), Dorabase tüm dünya genelinde geçerli tek fiyat uygulamaktadır.

Two

Fiziksel olarak Türkiye'de bulunan, İstanbul ve Ankara veri merkezlerinde çalışan sunucular

Yurt dışında yerleşik şirketlerin çoğu Türkiye'de PoP noktası bulundurmamaktadır. Diğer bir deyişle, Türkiye'de sunucu çalıştırmamaktadır. Bulut tabanlı hız ve güvenlik servislerini çalıştıran sunucular Türkiye'den coğrafi olarak uzaklaştıkça, son kullanıcılarınızın web sitenizle ve uygulamalarınızla iletişim kurma süresi uzamakta, içeriklerinizin yüklenme hızı düşmektedir. Dorabase ve iş ortağı CDNetworks'ün CDN servisi, Dorabase'in İstanbul'daki ve Ankara'daki veri merkezlerinde barındırılan sunucular üzerinde çalışmaktadır. Bu sayede, Türkiye'den web sitenize ve uygulamalarınıza yapılan erişimlerde yüksek hız avantajı elde edilmektedir.

PerfOps'un RUM tekniğine dayalı performans ölçümlerine göre Dorabase ve iş ortağı CDNetworks, AWS CloudFront CDN'e kıyasla %30, Google Cloud CDN'e kıyasla ise %15 daha hızlıdır.

AWS Cloudfront performance

AWS CloudFront CDN - Türkiye'de sunucusu bulunmuyor. Türkiye'deki son kullanıcılara yurt dışındaki veri merkezlerinden içerik servis ediyor. Ekim 2021 boyunca Türkiye genelinde son kullanıcıların aynı içeriğe ulaşma hızı ortalama 72.88 milisaniye olarak gerçekleşti.

Three

Kullanıcı deneyimini mükemmelleştiren özellikler

CDN servisimizin opsiyonel imaj optimizasyonu özelliğini devreye alarak (ek ücrete tabidir), içeriklerinize erişim sağlayan cihazların özelliklerini milisaniyeler içerisinde tanımlayıp, cihazlarla en uyumlu,  en ideal çözünürlükteki resimleri ve videoları servis edebilirsiniz. Örneğin, e-ticaret sitenize 21.5 inch ekranlı iMac bilgisayardan erişim sağlayan bir müşteriniz ürün fotoğraflarını 500 KB büyüklüğünde ve yüksek çözünürlüklü bir şekilde görüntülerken, 6 inch ekranlı Samsung akıllı telefondan erişim sağlayan başka bir müşteriniz aynı ürün fotoğraflarının 50 KB büyüklüğündeki optimize edilmiş versiyonlarını görüntüleyebilir.

Responsive Images

Stratejik Hatırlatma

Bulut mimarinizde yer alan tüm öğeleri tek bir şirkette konsolide etmek zorunda değilsiniz. Cloud DNS, CDN ve WAF servislerini cloud computing temel servislerinden kolayca ayrıştırarak, daha yüksek performans alacağınız, daha uygun fiyatlı bir şirkete taşıyabilirsiniz.

Cloud Computing Bundle
bottom of page