top of page

Güvenlik Açığı Tarama Hizmeti (Vulnerability Scanning Service)

Partnerimiz CDNetworks'ün güvenlik açığı tarama hizmeti, saldırılara karşı koruma sağlamak ve yüksek maliyetli veri ihlallerini önlemek için ana bilgisayar sistemlerindeki ve web tabanlı uygulamalardaki siber güvenlik zayıflıklarını keşfeden bulut tabanlı bir güvenlik açığı çözümüdür. Kapsamlı güvenlik açığı taramalarını kullanan CDNetworks'ün güvenlik açığı tarama hizmeti, bilinen güvenlik açıklarını gidermek için öneriler sunar. Ek olarak, uygulama, ana bilgisayar ve web güvenliğinin durumunu ayrıntılandıran raporlar oluşturur.

CDNetworks güvenlik açığı tarayıcısı sayısız güvenlik açığını keşfeder. Ayrıca, Sıfır Gün güvenlik açığını zamanında takip eder. CDNetworks güvenlik ekibi, güvenlik açığı tarama raporlarını analiz etmek ve tarama sonuçlarına dayalı çözümler sunmak için ek proaktif adımlar sağlamak için CDNetworks güvenlik açığı tarayıcısıyla birlikte çalışır.


Özellikleri Nelerdir?


1. Zengin Güvenlik Açığı Veri tabanı (Rich Vulnerability Database)

Partnerimiz CDNetworks, 2000'den fazla güvenlik açığı ve gerçek zamanlı güncelleme içeren uluslararası CVE standardına dayalı kapsamlı bir güvenlik açığı veri tabanına sahiptir.


2. Yüksek Doğruluğa Sahip (High Accuracy)

Tüm tarama sonuçları, en yüksek doğruluk derecesini sağlamak için CDNetworks güvenlik uzmanları tarafından manuel olarak doğrulanır.


3. Profesyonel Rehberlik (Professional Guidance)

CDNetworks güvenlik ekibi, kuruluşların güvenlik açıklarını bulunup siber saldırganlar tarafından ihlal edilmeden önce keşfetmelerine ve düzeltmelerine yardımcı olmak konusunda uzmandır.


4. Çok Boyutlu Tarama (Multi-demonsional Scanning)

CDNetworks, web uygulamaları, ana bilgisayarlar ve ara yazılımlar gibi çeşitli kurumsal varlıklar için profesyonel güvenlik açığı taramasına sahiptir.


5. Web Uygulama Güvenliği (Web Application Security)

CDNetworks'ün güvenlik açığı tarama hizmeti, güvenliğinizi artırmak için OWASP TOP10'u, zayıf parolaları, CVE güvenlik açıklarını ve web uygulamalarındaki diğer kusurları keşfeder.


6. Ara Katman Güvenliği (Middleware Security)

Güvenlik açığı taraması, sunucularda çalışan ara yazılım sürümlerini algılayabilir ve ana akım web kapsayıcıları, ön plan geliştirme çerçeveleri ve arka plan mikro hizmet teknolojisi yığınları gibi ara katman yazılımı bileşenleri ve/veya kaynakları arasındaki kötü niyetli kalıpların oluşturduğu riskleri belirleyebilir.


Nasıl Çalışır?

Güvenlik açığı taraması, sunucu ana bilgisayarlarında, web hizmetlerinde ve uygulamalarında ve üçüncü taraf ara yazılımlarındaki olası güvenlik riskleri ve güvenlik açıkları için bir intranet ve extranet içindeki sistemleri ve ağları taramak için değerlendirme araçlarını kullanır. Aşağıdaki şemada nasıl çalıştığı detaylıca açıklanmıştır.


Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page