top of page

Cloud partnerı olduğumuz Turkcell Bip Hackathon’da ödüller sahiplerini buldu

Dorabase’in cloud (bulut sunucu) partnerı olduğu ve 26 – 27 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Turkcell Bip Hackathon başarı ile tamamlandı ve ödüller sahiplerini buldu. Birçok gencin Bip uygulamasına api geliştirdiği ve demo ortamında jüriye sunduğu Hackathon’da 32 ekip yarıştı.

Oldukça güzel projelerin çıktığı Hackathon’da ilk üçe giren proje aşağıdaki şekilde belirlendi;

Birinci olan proje, ödülü 30.000 TL Hypersoft Proje konusu: Yaşadığı veya seyehate gittiği kent hakkında pek fazla bilgi sahibi olmayan kullanıcılara, günlük hayatında ki hemen hemen bütün ihtiyaçlarına samimi bir dil ile karşılık verecek bir uygulama.

İkinci olan proje, ödülü 20.000 TL BipVision Proje konusu: Bip ile entegre çalışacak bir soru botu. Öğrenci çözemediği bir soru olduğunda sorunun fotoğrafını çeker ve bip üzerinden gönderir. Arkada çalışan görüntü işleme algoritması ile gönderilen soru, veritabanında aranır ve detaylı çözümü saniyeler içerisinde bip üzerinden gönderilir.

Üçüncü olan proje, ödülü 10.000 TL Proje konusu: Otomatik rüya tabiri için bir uygulama yaptım. Geçmişte yapılmış rüya tabirleri toplandı. Hep benzer rüyalar görüldüğü için metin madenciliği ve kNN kullanarak en uygun tabirin getirilmesini sağlanıyor.

Dorabase girişimcileri ve gençleri desteklemeye devam ediyor. Dorabase girişim desteği ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page