Verileriniz Güvende Aklınız İşinizde Olsun

Veri merkezimizin teknolojik alt yapısı ve deneyimli ekibimiz ile iş sürekliliğiniz güvende olsun

Dosyalarınız Çoksa Saklayacak Yerimiz De Çok

Dosyalarınız çoksa saklayacak yerimiz de çok

Kısaca Hosting Nedir?

Hosting (barındırma), bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. Bu bilgisayarlar profesyonel veri merkezi ortamlarında barındırılmaktadır.

İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediği dosyaların saklanması gerekir. Web sitesine ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

Hosting
Web sitenizi güvenle saklamak için doğru partnerle çalıştığınıza inanıyor musunuz?
Dorabase profesyonel veri merkezi, binası veri merkezi alt yapısına uygun olarak sıfırdan inşa edilmiş ve son teknoloji ile donatılmış, iş sürekliliği esası ile hizmet vermektedir.

Günümüz veri merkezleri

Veri merkezi (data center), işletmelere ait sunucu gibi alt yapı sistemlerini barındıran veya kiralayan (fiziki ve cloud) özel donanımlı tesislerdir. Veri merkezi işletmeye ait özel bir alan olabileceği gibi, Dorabase gibi işletmelere ait sunucuları barındıran, kiralayabilen veya ölçeklendirilebilir cloud yapılarından, bir çok katma değerli hizmet ile beraber sunabilen dış kaynak (outsourcing) merkezidir.

Dorabase veri merkezi yedek güç kaynakları, yedek bağlantılar, özel soğutulma ve iklimlendirme sistemleri, yangın söndürme sistemleri ve dış ortamdan gelebilecek tehlikelere karşı güvenlik önlemlerine sahip, özel olarak veri merkezi alt yapına uygun inşa edilmiştir ve daha bir çok eşsiz özelliğe sahiptir.

Türkiye'de veri merkezleri

Türkiye'de son yıllarda veri merkezi alanında büyük gelişmeler yaşandı. İnternet kullanıcısı sayısındaki artış, Telekomünikasyon alanındaki yoğun rekabet ve BDDK(Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu)'nın bankalara ait veri merkezlerinin Türkiye'de inşa edilmesi zorunluluğunu getirmesi Türkiye'yi veri merkezi alanında %60'lık büyüme ile dünya büyüme sıralamasında ilk sıraya yerleştirdi.

Kamu kurumlarında e-devlet ve vatandaşa sunulan hizmetlerin internet ortamına geçirilmesi projeleri bilgi teknolojileri harcamalarını artırdı. Kamu kurumlarının hizmet kalitesini geliştirmek amaçlı bilgi teknolojileri ve veri merkezi alanlarında yoğun yatırımlar yapılmaktadır.

Sunucu Kiralama
Sunucu Barindirma