Okuldan mobil uygulamasına Dorabase desteği

Okuldan mobil uygulamasına Dorabase desteği

06 Ocak 2018

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 07.03.2017 tarihinde Sosyal Medyanın Kullanılması ile ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda anaokullarında geçerli olan bir kanun hükmü belirlenmiştir. Bu doğrultuda; Dorabase Girişim ve Startup desteği alan Okuldan mobil uygulamasını kullanarak anaokullarında kanun hükmüne uygun hale gelebilirsiniz. Okuldan uygulaması, her şeyden önce çocukların güvenliğini esas alarak okul öncesi eğitim kurumları için geliştirilmiş bir uygulamadır. Uygulama yöneticiler, veliler, öğretmenler için maksimum fayda sağlayarak herkes için kontrolün ele alınmasını kolaylaştırmaktadır. Bu uygulama, ebeveynlerin çocuklarının öğretmenleri ile aktif mobil iletişim sağlamasına olanak tanıyarak oluşabilecek hataları minimuma indirmeyi hedeflemektedir. Aynı zamanda bu uygulama; okul öncesi eğitim kurumlarında sağlanan aktif mobil iletişim ağı ile kurumun masrafları minimum seviyeye indirmektedir. Uygulamanın özelliklerine bakıldığında; yoklama, fotoğraf gönderme, ilaç hatırlatma, mesajlaşma, okul iletişim defteri, ödemeler takibi, veli iletişim defteri, psikolog, yabancı dil ve montesori gelişim raporları gezi, etkinlik onayları, ders programı, bülten ve yemek listeleri paylaşımı şeklindeki özellikler göze çarpmaktadır. Tüm bu özellikleri Drobase Cloud alt yapısı ile güvenli hale getiren Okuldan mobil uygulaması, ebeveynler ile okul arasında muhteşem bir etkileşim oluşturmaktadır maksimum seviyede kazanç elde edilmesini sağlamaktadır.


Yeni nesil pos sistemi Jetbox'a Dorabase deteği

Yeni nesil pos sistemi Jetbox'a Dorabase deteği

06 Ocak 2018

Türkiye ekonomisinde, her gün büyüyen yiyecek- içecek sektöründeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin (restoran, cafe) iş süreçlerini daha karlı ve verimli yönetebilmesini desteklemek amacıyla yola çıkan JETBOX mobil uygulaması Dorabase ‘in Girişim ve StartUp desteği ile yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Sunmuş olduğu özellikler ve kullanım kolaylığı ile geleneksel pos cihazlarından farklılaşan JETBOX sistemi kullanıcılarına ileri teknoloji deneyimi yansıtmaktadır. JETBOX ile işletmenizde adisyon, mutfak yönetimi, kasa süreçleri ve detaylı satış/tahsilat raporlarınızı sıfır yatırırım maliyeti ile doğru ve hızlı şekilde yönetebilirsiniz. Sınırlı ve pahalı cihazların aksine bu mobil uygulamaya internete bağlanabilen herhangi bir cihaz üzerinden bağlantı kurarak özgür olmanızı sağlar. Zamandan ve mekândan bağımsız güçlü raporlar oluşturmak JETBOX ile sadece bir tık ötenizdedir. Bakım ve yazılım güncelleştirmeleri sistem tarafından ihtiyaç duyulduğunda sistem tarafından otomatik olarak ve ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Dorabase alt yapısı ile güvenle ilerleyen JETBOX kolay kullanımı ve pratik çözümleri ile maliyet avantajı yaratmasının yanı sıra işlerinizi tek bir sistem üzerinden yönetmenizi sağlar.


Dorabase de yeni yıl heyecanı

Dorabase' de yeni yıl heyecanı

31 Aralık 2017

Erken yılbaşı kutlaması için yine bir aradayız , keyifli buluşmalarımıza bir yenisini daha ekledik. MSA mutfağında nefis tarifler hazırlarken, bir arada olmanın keyfini de doyasıya yaşadık. Dorabase gücünü her zaman bir arada, uyum içerisinde ve keyif alarak ortaya çıkarttığı işlerden almıştır ve yaptığı her işte aynı heyecan ve tutkuyla hareket eder. Bizi büyük bir aile yapan temel olgu olan bu tutku 2018'de de Dora’nın ruhunda hayat bulacak. Bu yıla da çok güzel bir başlangıç yapmak için enerjimiz ve motivasyonumuz tam. Neşe ile süslenmiş ekibimiz bu keyif dolu dakikalar ve eğlenceli etkinlik ile 2018 ‘I karşılamaya hazır .
Etkinliği gerçekleştiren DORABASE ailemize ve MSA ekibine teşekkür ederiz .

Yeni yılda da çok daha büyük başarılara imza atmak ve iş ortaklarımıza daha iyi hizmet üretebilmek için bir arada olmaya devam edeceğiz.


En İyi Bulut Depolama Servisleri

En iyi bulut depolama servisleri

24 Temmuz 2017

Bulut, milenyumun ikinci on yılının başında hayatımıza girmiş teknolojidir ve ciddi bir kullanım yoğunluğuna sahiptir. Hemen her alanda teknoloji standartlarını yükselttiğinden söz edebildiğimiz cloud server teknolojisi, web hosting altyapılarının tesisinden, firmaların kullandığı ofis yazılımlarının sunumuna kadar çok geniş bir kullanım alanını kapsamaktadır. Temel olarak bulut sunucu için, fiziksel olarak tek bir noktaya bağımlı olmayan depolama birimi denmesi mümkündür. Bu özelliği ile cloud backup mevcut teknoloji koşullarında en güvenli veri saklama yöntemi olarak kabul edilir. Bulut sunucu kavramını anlayabilmenin en kolay yolu ise, akıllı telefonlarımıza göz atmaktır. Son zamanda kullanımı artan veri yedekleme işlemleri kapsamında yazılım sağlayıcının sunduğu web alanları cloud server teknolojisi sayesinde mümkün olmaktadır. Örneğin, cep telefonunuz içerisinde, fiziksel olarak kayıp riski bulunan hassas bilgilerinizi bulut sunucu ara yüzüne yedeklemeniz halinde siz silmediğiniz sürece verileriniz güvence altında olacaktır.

En İyi Bulut Depolama Servisleri

CDN Nedir ve Kullanım Alanları

CDN nedir ve kullanım alanları

10 Temmuz 2017

CDN, modern internet teknolojileri alanında kullanılması neredeyse zorunlu hale gelmiş bir destek teknolojisi olarak önemli bir hizmettir. Çünkü web tabanlı yazılımların artan gereksinimleri karşılamak için ihtiyaç duydukları sistem gereksinimi yükselmekte, buna karşılık sunucuların sahip oldukları nitelikler de bir seviyeden sonra yetersiz hale gelmektedir. Tabii ki yazılımın gelişim hızı ile sistemlerin kullanım ömürleri denk değildir. Bu noktada sistemlerin daha fonksiyonel çalışabilmesini sağlamak için en uygun enstrüman cdn olacaktır. Cdn nedir? Sorusunun cevabını detaylı biçimde bu yazımızda inceleyeceğiz, zira cdn servisi artık neredeyse her web tabanlı yazılımın ve sitenin gereksinimi haline gelmektedir.

CDN Nedir ve Kullanım Alanları

Dedicated Server Nedir ve Ne İşe Yarar?

Dedicated server nedir ve ne işe yarar?

5 Temmuz 2017

Server, yani sunucu; modern zamanlarda hemen her işletmenin ve web sunumları yapmakta olan bireysel kullanıcıların ihtiyacı haline gelmiş durumdadır. Zira internet bant genişliklerinin artmasından sonra kullanılan yazılım teknolojisinin vasıfları da değişmiş ve dedicated server, başta olmak üzere sunucu kiralama çözümleri başlıca ihtiyaç haline gelmiştir. Pekiyi dedicated server neden en etkili çözümdür. Gelin server gerekliliğini ve sunucu kiralama seçeneklerini inceleyelim.

Dedicated Server Nedir ve Ne İşe Yarar?

Dorabase’den  Girişimcilere Büyük Destek!

Dorabase’den girişimcilere büyük destek!

15 Nisan 2017

Insprad tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen The Pitcher etkinliği 1000’i aşkın girişimci, yatırımcı ve katılımcıyı Workinton Levent 199’da bir araya getirdi. 

The Pitcher’ın bu yılki ayağını Dorabase’in yanı sıra  Turkcell Arıkovanı, TEB Özel Melek Yatırım Platformu, Etkin Proje, İTÜ ARI Teknokent, Webtures,Hürriyet, Linkry Events, Pazarlama Türkiye, Girişimci Kafası, tivu.co ve ICMS destekledi.

The Pitcher etkinliğinde ilk 3 girişim Dorabase özel ödülü almaya hak kazandı!

Dorabase özel ödülünün içeriğini, yatırımcı ağlarda yer alan girişimci projelerinin fikirlerinin işe dönüşmesi aşamasında büyümelerini desteklemek için düşük maliyetli altyapı desteği oluşturmaktadır. Dorabase özel ödülüyle girişimcilere taahhütsüz ve sözleşmesiz 10.000 TL kredi ve bire bir mentorluk desteği sağlanmaktadır.

İlk 3'e giren girişimler sırasıyla;

Proje Konusu:
17 yaşındaki genç girişimci Galip Sina Berik tarafından kurulan E-Sport Akademi, Türkiye’de çevrimiçi e-spor eğitimleri sunan tek girişim ve sporcuların bir sonraki mücadeleye hazır olmaları için yeteneklerini geliştirmesini sağlıyor. Girişim e-sporculara oyun koçluğu, çevrimiçi dersler, eğitici videolar ve özel ipuçları sunuyor.

2. olan proje HeyDoc!

Proje Konusu:
Hastaları doğru sağlık danışmanlarına yönlendiren ödüllü bir küresel teletıp platformu. Ayrıca fiziksel muayene gerektirmeyen sağlık sorunları için uygulama içi danışmanlık servisi de sunuyor.

3. olan proje Kiraplus

Proje Konusu:
Gayrimenkul sahipleriyle kiracıları bir araya getiren girişim, tüm kiralama işlemlerini basit, hızlı, güvenilir ve avantajlı hale getiren akıllı kira platformu.

Dorabase girişim desteği ile ilgili detaylı bilgi için  TIKLAYIN!.


Cloud partnerı olduğumuz Turkcell Bip Hackathon’da ödüller sahiplerini buldu

Cloud partnerı olduğumuz Turkcell Bip Hackathon’da ödüller sahiplerini buldu

28 Kasım 2016

Dorabase’in cloud (bulut sunucu) partnerı olduğu ve 26 – 27 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Turkcell Bip Hackathon başarı ile tamamlandı ve ödüller sahiplerini buldu. Birçok gencin Bip uygulamasına api geliştirdiği ve demo ortamında jüriye sunduğu Hackathon’da 32 ekip yarıştı.

Oldukça güzel projelerin çıktığı Hackathon’da ilk üçe giren proje aşağıdaki şekilde belirlendi;

Birinci olan proje, ödülü 30.000 TL
Hypersoft
Proje konusu: Yaşadığı veya seyehate gittiği kent hakkında pek fazla bilgi sahibi olmayan kullanıcılara, günlük hayatında ki hemen hemen bütün ihtiyaçlarına samimi bir dil ile karşılık verecek bir uygulama.

İkinci olan proje, ödülü 20.000 TL
BipVision
Proje konusu: Bip ile entegre çalışacak bir soru botu. Öğrenci çözemediği bir soru olduğunda sorunun fotoğrafını çeker ve bip üzerinden gönderir. Arkada çalışan görüntü işleme algoritması ile gönderilen soru, veritabanında aranır ve detaylı çözümü saniyeler içerisinde bip üzerinden gönderilir.

Üçüncü olan proje, ödülü 10.000 TL
Proje konusu: Otomatik rüya tabiri için bir uygulama yaptım. Geçmişte yapılmış rüya tabirleri toplandı. Hep benzer rüyalar görüldüğü için metin madenciliği ve kNN kullanarak en uygun tabirin getirilmesini sağlanıyor.

Dorabase girişimcileri ve gençleri desteklemeye devam ediyor.
Dorabase girişim desteği ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.


Dorabase için 2017 “ciddi büyüme” anlamına geliyor

Dorabase için 2017 “ciddi büyüme” anlamına geliyor

23 Kasım 2016

Teknoloji sektörünün en yeni haber portalı xTRlarge Dorabase CEO’su Timuçin Öğün ve Pazarlama Müdürü Banu Peksoy ile 2017 planları ile ilgili röpörtaj gerçekleştirdi.

xTRlarge haberine göre “Türkiye'nin önde gelen veri merkezlerinden Dorabase yılı yeni ataklarla tamamlıyor. CDN, barındırma ve bulut hizmetleriyle büyüyen veri merkezi, Turkcell Hackathon'un da sponsorları arasında yer aldı. Sunucu altyapısını İngiliz kökenli Zenium'un gelişmiş veri merkezine taşıyan Dorabase, geçen yıl satın aldığı Kriweb'le entegre olarak kapsamlı iş hacimleri yaratmayı sürdürecek”

Röpörtajın devamı için tıylayınız.


Türkiye’nin Endüstri 4.0 Platformu’na partner olduk

Türkiye’nin Endüstri 4.0 Platformu’na partner olduk

18 Kasım 2016

Endüstri devrimi buhar gücüyle çalışan mekanik sistemlerin kullanımı ile başladı. Eendüstri devrimi, elektriğin icadı, elektronikleşme ve bilgi teknolojilerinin endüstriye entegrasyonu ile günümüzdeki halini aldı. Tarih boyunca sektörel gereksinimlerin; hızlı, güvenilir ve yenilikçi bir anlayış ile karşılamaya çalışan endüstri, hızla gelişen teknoloji olanakları sayesinde şimdilerde yeni bir sanayi devrimi olan Endüstri 4.0'ın başlangıcında.

Endüstri 4.0 ya da 4. Sanayi Devrimi, birçok çağdaş otomasyon sistemini, veri alışverişlerini ve üretim teknolojilerini içeren kollektif bir terimdir. Bu devrim nesnelerin interneti, internetin hizmetleri ve siber-fiziksel sistemlerden oluşan bir değerler bütünüdür.

Endüstri 4.0’ın amacı insandan arındırılmış bir fabrika değil, daha çok bilgi teknolojileri kabiliyetlerinin kullanımıyla insan odaklı, bütün paydaşlara katma değeri yüksek organizasyonu oluşturmaktır. Cloud teknolojisi Endüstri 4.0'ın merkezine doğru kaydı. Cloud Endüstri 4.0 için uygulanabilirlik ve operasyonel yetenek sağlıyor.

Endüstri 4.0'da makineler kendi aralarında iletişim kurarak çalıştığı için, işletme içindeki yazılım ve donanım unsurlarının kapasiteleri yetmemeye başladı. Bu sebepten Cloud teknolojileri gerekli uygulamaları daha hızlı ve lokasyon bağımız kullanılır hale getirdi.

Dorabase olarak endüstri çağının bu devriminde Türkiye’nin Endüstri 4.0 Platformuna partner olarak değişimin içinde yer aldık.


Müşterilerimizden Sözcü ve sefamerve.com IDC “Dijital Perakende 2016” konferansında

Müşterilerimizden Sözcü ve sefamerve.com IDC “Dijital Perakende 2016” konferansında

9 Kasım 2016

IDC (International Data Corporation) 1964 yılında ABD’de kurulmuş ünümüzde teknolojinin gelişimini inceleyen ve şirketlerin pazar paylarını açıklayan Dünyanın en büyük araştırma şirketlerinden biridir. IDC 9 Kasım tarihinde İstanbul’da "Dijital Perakende 2016 konulu bir konferans düzenlemiştir. Türkiye perakende sektörünün öncü firmalarından değerli yöneticilerinin konuşmacı ve panelist olarak katıldıkları konferansta, Dorabase CDN müşterilerinden Sözcü Gazetesi Dijital Grup Direktörü Erhan Acar "E-ticaret Sistemlerinin Dijital Kanal Kullanımı ve Kitle İletişim’de Hataları" konulu konuşması ile ve sefamerve.com CTO’su İsa Semih Akçıra Yeni Nesil Teknolojilerin Müşteri Deneyimine Etkisi konulu panelde değerli görüşleri ile yer almıştır.


Endüstri 4.0 için bulut mucizesi

Endüstri 4.0 için bulut mucizesi

3 Kasım 2016

Yeni bir sanayi çağı ile karşı karşıyayız. Bütün dünyada olduğu gibi, ülkemizde de Endüstri 4.0 için bir hazırlık var.

İş yapma biçimini, verimliliği, insan kaynağı yönetimini ve genel anlamda iş dünyasını derinden etkileyecek olan E. 4.0; üretim sistemlerinin yaşam döngüsündeki bütün süreçlerin iyileştirilmesine odaklanıyor. Fikir geliştirmekten, ürün geliştirmeye, üretim siparişinden, geri dönüşüme kadar geniş bir zincir oluşturan yeni çağ, bireyselleşen müşteri beklentilerini karşılar.

E.4.0 siber-fiziksel dünyalar oluştururken, IoT (nesnelerin interneti) kullanarak güçlenir. 2020 yılında 1.9 Trilyon USD değerinde bir pazara ulaşacak olan IoT, artık endüstriyel süreçlerin de baş aktörü.

Nesneler arasındaki etkileşim, endüstriyel süreçlere daha verimli ve kontrollü bir yapı kazandırdı. İşte bu noktada "BULUT" Endüstri 4.0'ın merkezine doğru kaydı. Bulut teknolojisi E.4.0 için uygulanabilirlik ve operasyon yeteneği sağlıyor. E.4.0'da makineler kendi aralarında iletişim kurarak çalıştığı için, işletme içindeki yazılım ve donanım unsurlarının kapasitesi yetmemeye başladı. Bulut teknolojisi bu noktada gerekli uygulamaları daha hızlı ve lokasyon bağımız kullanılmayan duruma getirdi.


E-ticaretin devlerinin bir araya geldiği E-Commerce Academy sponsoruyuz

BİP'liyoruz – Turkcell Bip Hackathon Cloud Teknolojileri partneri Dorabase

1 Kasım 2016

Turkcell'in sesli ve görüntülü görüşme olanağı sağlayan BİP için başlattığı Hackathon'a da sponsor olduk.

Gençlerin sosyalleşme ve iletişim ihtiyaçlarını eğlenceli ve pratik biçimde çözen ve yeni nesil mesajlaşma için genç kullanıcıların tercih ettiği uygulama BİP, sürekli geliştiriliyor.

Turkcell, Hackathon'da etkileşimli bir çalışmayla BİP'i geliştirmeye çalışıyor. Dorabase olarak Hackathon'a sponsor olduk ve hızlı, pratik ve dinamik yapımız ile fayda ürettik.

Turkcell'in Bulut Teknolojileri Partneri olan Dorabase işinize gelmeye devam ediyor. Dorabase BİP'lerken de işinize gelecek. Hackathon ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın


E-ticaretin devlerinin bir araya geldiği E-Commerce Academy sponsoruyuz

E-ticaretin devlerinin bir araya geldiği E-Commerce Academy sponsoruyuz

25 Ekim 2016

E-ticaretin lider firma yöneticilerinin sunumlarıyla katıldığı e-ticaret sektörünün yeni seminer serisinde Dorabase olarak yer aldık. Türkiye'de e-ticaretin dünü, bugünü ve yarınını mercek altına alındığı konferanslarda, e-ticaret sektörü firmalarının ihtiyaç duydukları cloud sunucu, kiralık sunucu ve CDN hizmetlerimizi sunuyor ve tanıtıyoruz. E-ticaret sektörünün öncülerinin katıldığı etkinlikler her ayın son Salı günü Levent Workinton'da gerçekleşmektedir. E-ticaret müşterilerimizin oldukça ilgi gösterdiği etkinliklere katılmak için tıklayın.


Dorabase Türkiye Teknoloji Buluşmaları ile Adana’daydı

Dorabase Türkiye Teknoloji Buluşmaları ile Adana’daydı

20 Ekim 2016

Türkiye Teknoloji Buluşmaları 2. sezonu ile başladı. Dorabase olarak sponsorları arasında olduğumuz Türkiye Teknoloji Buluşmaları Bursa'daki ilk etkinliğin ardından, Adana ile devam etti. Dorabase olarak sponsorun olduğumuz etkinlikte, işini dijitale taşıyan ve taşımayı düşünen girişimciler ile standımızda buluştuk. Etkinlik katılımcılarının, Türkiye'nin sektöründe lider markalar ve üst düzey yöneticileri ile bir araya gelme fırsatı yakaladığı Türkiye Teknoloji Buluşmaları'nın Adana ayağında, dijitalde daha fazla kazanmak isteyen girişimcilere dijitalde daha fazla kazanmanın ipuçlarından bahsettik.

Dorabase CEO'su Timuçin Öğün ve Pazarlama Müdürü Banu Peksoy panelist olarak yer aldıkları etkinlikte, girişimcilerin dijitalde tutunmak, pazarda kendine yer açmak ve daha fazla kazanmak için ne yapmaları gerektiğinden bahsettiler. Öğün, konuşması sırasında girişimcilere sağladıkları alt yapı desteğini tekrar hatırlatarak, girişimcilerin altyapı desteğinin yanında, pazarlama konusunda da Dorabase'in tecrübesinden faydalanabileceklerinden bahsetti.


Dorabase Türkiye teknoloji buluşmalarında

Dorabase Türkiye teknoloji buluşmalarında

29 Eylül 2016

Dorabase'in de sponsoru olduğu Türkiye Teknoloji Buluşmaları, bu yıl 2. kez takipçileri ile buluşuyor.

EticaretSEM'in organize ettiği Türkiye Teknoloji Buluşmaları e-ticaret, finans, teknoloji gibi birçok sektörden konuşmacı ve yüzlerce izleyicinin katılımı ile gerçekleşecek. Dorabase, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da KOBİ ve Girişimcilere işlerini dijitale taşımalarının sağlayacağı faydaları anlatmak, e-ticaret girişimcilerinin işine gelecek ipuçları vermek için etkinlikte yerini alacak.

Türkiye Teknoloji Buluşmaları'nın ikinci sezonu 29 Eylül 2016'da Bursa'da, Hilton Oteli'nde gerçekleşecek etkinlik ile başlayacak. Dorabase girişimcilerin işine gelecek Cloud ve CDN hizmetleri hakkında detaylı bilgiyi vermek ve girişimcilerin sorularını cevaplamak için enerjik ekibi ile sezon boyu Türkiye Teknoloji Buluşmaları'nda girişimciler ile bir araya gelecek.

Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde, ses getiren etkinlikler, e-ticaret, medya ve iletişim, dijital ajans, online oyun, bilgi teknolojileri, finans ve turizm gibi birçok sektörde elde ettiği bilgi birikimi ve özel sektörel çözümleri ile girişimciler için altın değerinde fırsatlar sunacak olan Dorabase, birlikte bir çay içmek için girişimcileri standına bekliyor.


CDN nedir?

21 Eylül 2016

CDN (Content Delivery Network), dünya çapında çeşitli lokasyonlara yerleştirilmiş serverların oluşturduğu stratejik bir sistemdir. CDN’in ana hedefleri hız, yüksek ulaşılabilirlik ve ölçeklenebilirliktir.

Performans
Web sitenizin içeriği dünya geneline yayılmış PoP noktalarında güncel olarak tutulur. Kısa mesafe gecikmenin önüne geçtiği gibi, kota aşımını da minimuma indirir.

Ölçeklenebilirlik
Sitenizde CDN kullanmak, trafik yükünü azaltacağı gibi, ihtiyacınız olduğu anda ölçek büyütme ve küçültme konusunda oldukça kullanışlıdır.

Güvenilirlik
Ziyaretçiler her zaman kendilerine en yakın lokasyonda bulunan PoP noktasına yönlendirilirler. Eğer bu nokta ulaşılamaz durumda ise, ziyaretçi otomatik olarak bir sonraki en yakın noktaya yönlendirilir.

Düşük Maliyet
CDN, kendi başınıza yönetmeye çalıştığınız server altyapısından daha az maliyet gerektirir ve giderleri düşürmek için daha elverişlidir.

SEO
Sayfa açılma hızı arama motoru sayfa sıralamasının anahtar unsurlarından birisidir. Birçok arama motoru sayfa yüklenme hızını ana etmenlerinden birisi olarak görür.


E-ticaret Sem Eğitimi

Dorabase yetkilileri Eticaret Uzmanlığı Sertifika programında sunduğu hizmetlerin eticaret için önemini anlattı.

5 Eylül 2016

TEB - EticaretSem ortaklığı ile düzenlenen Eticaret Uzmanlığı Sertifika Programı 9. Dönem Eğitimleri, Dorabase yöneticileri ile devam ediyor. Dorabase ekibi tarafından verilen eğitimde, eticaret sektöründe veri merkezi hizmetlerinin önemi, CDN hizmetlerinin sağladığı faydalar anlatıldı.

Uzun yıllardır birçok sektörde başarı hikayelerinin gizli kahramanı olan ve Türkiye'nin en büyük online perakende markalarına CDN ve veri merkezi gibi hizmetler sunan Dorabase yöneticileri, bu hizmetlerin eticaret üzerinden girişim yapmak için en önemli unsurların arasında olduğunu belirtti.

Dorabase, TEB - EticaretSem Eticaret Uzmanlığı Sertifika Programının gelecek dönemlerinde de eğitimlerine devam edecek.


Sozcu.com.tr son dakikalara
Dorabase ile her zaman hazır.

24 Ağustos 2016

Dorabase CDN hizmetini 2015 yılından bu yana kullanan Sözcü Gazetesi, Dorabase CDN hizmeti sayesinde performanslı ve kesintisiz hizmet sağlamanın rahatlığı ile kendi işine odaklanmıştır. Türkiye’de 2 ve Dünyada 200 PoP noktasına sahip olan Dorabse CDN hizmeti Sözcü Gazetsinde olduğu gibi bir çok gündemin çok yoğun ve değişken olduğu medya kuruluşları için hayat kurtarucı bir hal almıştır.
Sozcu.com.tr son dakikalara Dorabase ile her zaman hazır.


Türkiye’nin yeni sosyal medya portalı freelyshout.com Dorabase tarafından desteklenen girişimciler arasına girdi

Türkiye’nin yeni sosyal medya portalı freelyshout.com Dorabase tarafından desteklenen girişimciler arasına girdi

16 Ağustos 2016

Çok kısa bir süre sonra adını duyuracak olan ve hızla kullanımı yaygınlaşacak olan freelyshout.com Dorabase tarafından desteklenen dördüncü girişim oldu. Tüm alt yapısını Dorabase Cloud’a taşıyan freelyshout.com kısa süre sonra adını duyurduğunda alt yapısı güvenli ellere emanet etmiş olmanın rahatlığını yaşayacak. Genç girişimcilerden oluşan freelyshout ekibi tamamen işlerine odaklanmış ve Cloud alt yapısını güvenli ellere Dorabase’e emanet etmiştir.


Kredi kartı numarası vermeden alış veriş yapmanın yeni adı: Payrov Dorabase startup desteği almaya başladı

Kredi kartı numarası vermeden alış veriş yapmanın yeni adı: Payrov Dorabase startup desteği almaya başladı

15 Temmuz 2016

Dorabase tarafından girişim desteği alan ve Dorabase Cloud hizmeti alan payrov.com.tr mobil uygulaması, mobil telefonunuza indirdikten sonra kartlarınızı bir kere tanımlatarak QR kod ile kart numaranızı vermeden ödeme yapmanızı sağlıyor. Bu uygulama E-ticaret sitesi ödemesinden, fiziki mağaza ödemelerine kadar her alanda geçerli. Alışveriş yapan kişinin kendini güvende hissetmesinin yanı sıra, sepetten dönme oranlarını da azaltacak olan bu uygulamayı geliştiren girişimciler Dorabase Cloud hizmetleri ile uygulamalarını güvenilir ve performanslı bir alt yapıya emanet ederek ürünlerini geliştirmeye ve satmaya devam ediyor.


Ziraat Türkiye Kupası finali’nde ATV’de kesintisiz ve hızlı yayın ile gelen başarı...

28 Haziran 2016

2014 yılından bu yana Dorabase’in sunduğu CDN hizmetini kullanan Turkuvaz Medya grubu, yaklaşık 5 yıl önce tüm online sistemlerini kendi lokasyonuna taşıdı. İlk başlarda gayet makul sayılabilecek bir kapasite ile hizmet verebilir durumdayken bugün gelinen durumda, dijital dünyadaki büyüme ve artan taleple bandwidth tüketimi 10-15 kat artış göstermiş durumda. Zaman zaman oluşan özel haber, video vb içerik talepleri ile bu oran başlangıç noktasına göre 30-40 kat kapasitelere ulaştı. Bu sebepten dolayı 2014 yılının ilk yarısında Dorabase CDN hizmetlerini kullanmayı tercih eden Turkuvaz Medya grubu, Cloud DNS ve DWA - Dynaic Web Acceleration gibi Dorabase’in sunduğu farklı CDN hizmetlerini kullanmaya başlayarak Dorabase ile olan iş birliğini her geçen gün geliştirmiştir.
Ziraat Türkiye Kupası Finali’nde ATV’de kesintisiz ve hızlı yayın ile gelen başarı...


Eventegg Logo

Eventegg Dorabase starup desteği ile konusunda 1 numara olmaya ve gelişmeye devam ediyor

28 Haziran 2016

Tüm Dünya’daki iş ve akedemik etkinlikler için A’dan Z’ye etkinlik giriş, ulaşım, konaklama ve sosyal etkinlikler konusunda asistanlık hizmeti sağlayan eventegg.com girişimi Dorabase cloud ve CDN servisleri ile global son kullanıcılarına kesintisiz ve performanslı hizmet sağlıyor. Böylelikle iş alanına odaklanan eventegg.com ekibi her an yenilenerek ve gelişerek başarılarını artırıyor.


Shopinstar.com Dorabase Startup Desteği ile Büyümeye Hızla Devam Ediyor

Shopinstar.com Dorabase startup desteği ile büyümeye hızla devam ediyor

12 Mayıs 2016

TEB Girişim Evi girişimcisi olan ve instagram üzerinden güvenli satış yapmanızı sağlayan shopinstar.com Dorabase startup desteğini alan ilk girişim oldu. Dorabase shopinstar.com’u şartsız ve koşulsuz Cloud ve CDN hizmetleri ile desteklemektedir. Dorabase’in sunduğu güçlü Cloud alt yapı ve CDN hizmeti ile shopinstar kendi işine odaklanarak hızla büyüme yolunda büyük adımlar atıyor. Dorabase her zaman shopinstar.com’un yanında olarak desteğini sürdürecektir.


Yerelden ulusala uzanan başarı; Koray Spor Dorabase’i Tercih Etti

Yerelden ulusala uzanan başarı; Koray Spor Dorabase’i tercih etti

4 Nisan 2016

Dorabase CDN, Cloud ve Cloud DNS hizmetlerini kullanan Koray Spor 30 yılı aşkın süredir perakendecilik sektöründe hizmet üretmeye devam ediyor. 2005 yılında Türkiye'nin ilk online spor alışveriş sitesi olma özelliğini taşıyor. 10 yıldan uzun süredir e-ticaret sektöründe hizmet veren marka, sektöründe Türkiye'nin önde gelen şirketleri arasında yer alıyor ve Cloud alt yapsısını Dorabase’e emanet etti. Ayrıca Koray Spor Dorabase tarafından sunulan CDN hizmeti sayesinde son kullanıcılarına eşsiz bir alışveriş deneyimi yaşatarak müşteri sadakati sağlıyor.


Dorabase Türkiye’nin Değerli Gençlerin / Girişimcilerin Projelerini Destekliyor

8 Şubat 2016

Dorabase startup desteği ile girişimcinin yanında - Bir fikrin varsa, “Startup Desteği” ile Dorabase Cloud, CDN ve Hosting hizmetleri ile yanında. Dorabase yatırımcı ağlarda yer alan girişimci projelerine fikirlerini işe dönüşme aşamasında büyümelerini destekleyecek düşük maliyetli alt yapı desteği sağlamaktadır. Ülkemizin örnek bazı girişimci projelerine Dorabase ölçeklenebilir alt yapı hizmeti sunarak, büyümelerinin her aşamasında destek sağlamıştır.
Dorabase Türkiye’nin Değerli Gençlerin / Girişimcilerin Projelerini Destekliyor


İnternet kitapçılığında dünya standartlarını hedefleyen babil.com, alt yapısını Dorabase’e emanet etti

8 Eylül 2015

Dorabase’den Cloud, Sunucu Kiralama ve CDN hizmetleri kullanan Libronet büyük bir kitap eko sistemi olarak, bünyesinde birçok marka ve yayıncılık konsepti barındırmaktadır. Bütün bu eko sistemin temelinde ise e-ticaret sitesi olan “babil.com” var. babil.com ön planda online bir kitap-müzik-film mağazası olan, ama arka planında ve geleceğinde büyük bir yayıncılık anlayışı yükselen, Türkiye’de internet kitapçılığında ses getirecek dünya standartlarında bir e-ticaret portalıdır. Dorabase’in sunduğu CDN hizmeti sayesinde son kullanıcılarına performanslı ve kesintisiz hizmet sağlayan Libronet, alt yapısını Dorabase Cloud ve Sunucu Kiralama hizmetlerine emanet ederek alaında hızla yükselmeye devam etmektedir.
İnternet kitapçılığında dünya standartlarını hedefleyen babil.com, alt yapısını Dorabase’e emanet etti.


Cloud ve cdn teknolojileri ile Evidea operasyonunun hızı ve kalitesi arttı

22 Ekim 2014

E-ticaret alanında faaliyet gösteren Evidea’nın web sitesinin düşük performansta çalışması, sayfa ve imaj yüklemelerindeki yavaşlık iş verimliliğini olumsuz etkiliyordu.Söz konusu hizmetler için Evidea, hizmet ve teknik destek kalitesi üst seviyede olan, ileri teknoloji çözüm sunabilen, taleplerine çok hızlı reaksiyon verebilen ve pozitif yaklaşım sergileyen iş ortağı arayışına girdi ve ve Dorabase’in sunduğu Cloud ve CDN hizmetlerini tercih etti. Arayış esnasında “Sunuculara gelen yüksek loadlara sorunsuz cevap verebilme, sunucu konfigrasyonları üzerinde özgürce değişiklik yapabilme, fotoğraf, video gibi medya dosyalarımızı yüksek hızlarda müşterilerimize ulaştırabilme” gibi bir çok değerli avantaja sahip olmak istediklerini ileten Evidea CTO’su Engin Yuvaktaş, aynı zamanda uygun maliyet ile sitelerine daha yüksek trafik çekme ve daha geniş bir kitleye ulaşma beklentilerinin olduğunu da iletti ve sözlerine “Tüm bu isteklerimize ve arayışımıza Dorabase hizmet kalitesi ve güçlü Cloud altyapısı ve CDN hizmetleri ile cevap verdiğinden tercihimiz Dorabase’den yana oldu” diye devam etti
Cloud ve cdn teknolojileri ile Evidea operasyonunun hızı ve kalitesi arttı


Dorabase Marmara Üniversitesi Robot Kulübüne sponsor oldu

Mart 2014

Marmara Üniversitesi Robot Kulübüne sponsor olan Dora, bu sosyal sorumluluk bilinci ile Marmara Üniversitesi öğrencilerinin akademik gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.
Dorabase Marmara Üniversitesi Robot Kulübüne Sponsor oldu.